Starsze pokolenie a oszczędności.

   Warto lokować pieniądze nawet na nisko oprocentowanej lokacie. Jest to lepszy wariant niż trzymanie pieniędzy w portfelu – dlaczego? Zakładanie lokat to nie tylko pomnażanie własnego kapitału, ale również zabezpieczenie przed stratą. Często wydaje się, że jeśli nie konsumujemy określonej sumy – mamy ciągle tyle samo. Stwierdzenie jest błędne, ponieważ pieniądz z biegiem czasu traci na swojej wartości. 100zł dzisiaj jest mniej warte niż 100zł „jutro”. Ceny ciągle rosną – jest to skutek inflacji, dlatego często inwestujemy, aby zwróciła nam się chociaż ona. Fizycznie będziemy mieć tyle samo banknotów, ale znacznie mniej za nie kupimy.
Celem Narodowego Banku Polskiego (NBP) jest utrzymanie inflacji na poziomie 2,5%. Dla nas jako inwestorów, oznacza to, że nasza lokata powinna być oprocentowana przynajmniej na taki procent.

    Wiele lokat i kont oszczędnościowych można zakładać przez Internet, nie wychodząc z domu. Jest to wielkie ułatwienie i oszczędność czasu. Jednak jak twierdzą statystyki wiele osób mimo wygody, wybiera tradycyjnie oddział banku, gdzie własnoręcznie podpisze umowę i przekaże pieniądze pracownikowi.
Wśród „niedowiarków” najwięcej jest starszych ludzi. Część z nich nie ma stałego dostępu do Internetu a głównym powodem takich zachowań jest niska skłonność do innowacyjności. Starsze pokolenie zdecydowanie preferuje tradycyjne formy zawierania umów.

    Podsumowując, oszczędzajmy aktywnie! Zakładajmy wszelkiego rodzaju lokaty, konta oszczędnościowe, inwestujmy w fundusze. Rynek jest tak bogaty w tego typu produkty finansowe, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *