DI BRE Banku domem maklerskim roku

Dom Inwestycyjny BRE Banku został uznany za najlepszy w Polsce. Gazeta Giełdy Parkiet, w dorocznym rankingu, przyznała mu tytuł domu maklerskiego roku. Kamil Kliszcz z DI BRE znalazł się wśród czołowych analityków rynku kapitałowego.

Na zwycięstwo w tym prestiżowym rankingu rynku złożyło się klika elementów. DI BRE jest liderem pod względem liczby czynnych rachunków maklerskich, prowadzi ich ponad 300 tysięcy. Zespół analityków DI BRE uznany przez zarządzających funduszami za najbardziej profesjonalny w kraju przygotowuje rekomendacje oraz prognozy dla 63 spółek. W 2010 roku DI BRE doradzał trzem spółkom debiutującym na warszawskim parkiecie, a łączna wartość transakcji przeprowadzonych na rynku pierwotnym, w których uczestniczył przekroczyła 7 mld PLN. DI BRE jest też jednym z liderów dynamicznie rozwijającego się rynku kontraktów terminowych.

– Tytuł Domu Maklerskiego Roku to dla nas wyróżnienie, z którego bardzo się cieszymy. To potwierdzenie, że profesjonalizm, do którego przykładamy najwyższą wagę jest zauważany i doceniany wśród ekspertów rynku – powiedział Jarosław Kowalczuk, prezes DI BRE Banku – to dla nas także wielka motywacja do dalszych wysiłków, aby utrzymać obecną pozycję i za rok znów odbierać wyróżnienie.

Wśród najlepszych analityków na rynku kapitałowym w roku 2010 znalazł się Kamil Kliszcz, zdaniem zarządzających funduszami, czołowy specjalista sektora surowcowego oraz najlepszy znawca branży energetycznej. Kamli Kliszcz doceniony został, między innymi, za trafne wytypowanie wzrostu notowań Tauronu, po niezbyt udanym debiucie spółki na giełdzie, jak też właściwą ocenę perspektyw Orlenu. Osiągnął dodatkowo najwyższą średnią ocen w rankingu analityków.

Dom Inwestycyjny BRE Banku jest jednym z najdłużej działających polskich domów maklerskich – działa od 1991 roku. Oferuje wszystkie usługi maklerskie dostępne na polskim rynku kapitałowym. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dysponując odpowiednią infrastrukturą, doskonale wyszkoloną i doświadczoną kadrą oraz wysokim poziomem technologii informatycznej, z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku usług maklerskich. Średni udział DI BRE w obrotach Giełdy w 2010 r. wyniósł ponad 5 proc. na rynku akcji, z kolei na rynku kontraktów terminowych broker zajmuje drugie miejsce. Podczas swojej dwudziestoletniej historii działania DI BRE przeprowadził między innymi pierwszą na rynku polskim emisję akcji z prawem poboru, przygotował pierwszą na rynku polskim publiczną emisję warrantów, zawarł pierwszą w historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie transakcję, której przedmiotem były kontrakty terminowe oraz pierwszą w historii GPW transakcję krótkiej sprzedaży. Wspólnie z BRE Bankiem przygotował pierwszy kredyt na zakup papierów wartościowych na rynku pierwotnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *