ING zachęca do systematycznego oszczędzania kontem SOK

ING Bank Śląski wprowadził do oferty nowy produkt oszczędnościowy – Systematycznie Oszczędzające Konto. Oprócz podstawowego oprocentowania, bank oferuje również bonusowe odsetki za regularne wpłaty.

Nowy produkt został przygotowany z myślą o klientach, którzy chcą regularnie oszczędzać i konsekwentnie budować swój kapitał. Premią za systematyczne pomnażanie oszczędności jest bonus w postaci dodatkowych miesięcznych odsetek. Bonus jest wypłacany pod warunkiem przyrostu średniego miesięcznego salda na rachunku na poziomie minimum 100 zł. Aby spełnić ten warunek i otrzymać dodatkowe odsetki wystarczy, że klient wpłaci kwotę minimum 150 zł do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Podwyższonym oprocentowaniem są objęte wszystkie środki zgromadzone na rachunku w danym miesiącu kalendarzowym.

Na koniec miesiąca klient otrzymuje odsetki standardowe, naliczone według zmiennego oprocentowania na poziomie 2% w stosunku rocznym. Do piątego dnia następnego miesiąca otrzymuje odsetki bonusowe na poziomie 1,5% również według stopy zmiennej w stosunku rocznym.

Niestety według mnie te 3,5% nie jest odpowiednią zachętą, aktualnie dosyć prosto można znaleźć lokaty dające większe oprocentowanie. Jeżeli pod uwagę weźmiemy również konta z dzienną kapitalizacją odsetek to SOK ING zostaje daleko w tyle. Konto może być co najwyżej ciekawym rozwiązaniem jako bufor w którym zbieramy regularnie po 150 zł a po osiągnięciu kwoty 1000 zł przenosimy je na atrakcyjniejszą lokatę. Takie rozwiązanie było by idealnym dla osób z mniejszymi dochodami dla których jednorazowy próg 1000 zł na większości lokat może być problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *