Ranking lokat bankowych czerwiec 2011

Dla większości biznesów, okres wakacji to tzw. sezon ogórkowy. Sezon ogórkowy to dość pospolity frazeologizm, który został zaklasyfikowany formalnie do kategorii wyrażeń językowych. Owo wyrażenie, według najpopularniejszej interaktywnej encyklopedii to ,, związek przyczynowy między posuchą w życiu kulturalnym miast (nieczynne teatry, sale koncertowe, kabarety, itp.) spowodowaną letnimi wyjazdami artystów do wód, właśnie w porze zbioru ogórków, a brakiem wiadomości nadających się do publikacji w gazetach.*”

Nie będziemy rozwodzić się nad prawdziwością przytoczonej definicji. Dla nas sezon ogórkowy, to okres powtórek w telewizji, spowolnienie pracy urzędników państwowych, rozdrażnienie przechodniów (zwłaszcza w kategorii wiekowej  60 +), truskawki, wyjazdy na działki, okres grillowania, marzenie o zbliżającym się urlopie, brak pomysłów na kolejne artykuły etc.

Swoją drogą to ciekawe jak nazwać obecny sezon ogórkowy w związku z zaistnieją sytuacją hiszpańskich ogórków z dodatkiem coli. Przy okazji można zauważyć jak świat finansów jest ściśle skorelowany z życiem społeczno-gospodarczym oraz wrażliwy na plotki. Wystarczy, że w Niemczech ktoś ogłosił, iż hiszpańskie ogórki są zatrute, a rolnicy już liczą straty w milionach. Co ciekawe pogłoska okazała się niesłuszna, bo Niemcy są co prawda chorzy, ale na pewno nie na skutek ogórków z Hiszpanii.

Wracając do tematu, zapewne zastanawiacie się czemu piszemy o sezonie ogórkowym? Piszemy o tym z dwóch powodów. Po pierwsze autor nie miał pomysłu na wstęp do comiesięcznego zestawienia lokat 😉 . Po drugie sezon ogórkowy nijak się ma do sektora bankowego, a więc zmartwienia dotyczące naszych oszczędności nie powinny spędzać nam sen z powiek. Przejdźmy zatem do co miesięcznego zestawienia lokat z dzienną kapitalizacją.

Zestawienie lokat bankowych czerwiec 2011

Nazwa banku Oprocentowanie Minimalna wpłata
FM Bank 5,35% 3 000 zł
Idea Bank 5,33% 1 000 zł
Getin Bank 5,02% 1 000 zł
Noble Bank 4,86% 5 00 zł
Meritum Bank 5,02% 3 000 zł

Jak widać w tabeli powyżej, sezon ogórkowy w lokatach nam nie grozi, ale szału też nie ma.  W stosunku do miesiąca poprzedniego można zauważyć jedynie kosmetyczne zmiany w oprocentowaniach.

 *http://pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *