Ranking skokowych lokat czerwiec 2011

Tak po prawdzie przygotowywaliśmy już i publikowaliśmy ranking czerwcowych lokat, jednakże dostrzegliśmy pewną nieprawidłowość. Nasza wina, oczywiście bijemy się w pierś i od rana powtarzamy me culpa ;-).

Od razu przechodząc do rzeczy, może to i nasza ignorancja, ale nie doceniliśmy spółdzielczości. Otóż, Moi drodzy okazało się, iż nasz rodzime SKOK-i przodują w oprocentowaniach lokat. Udając się dziś do jednego z urzędów administracji państwowej, mijałam SKOK im. Stefczyka-poraziła mnie reklama lokaty. Po kilku jakże owocujących godzinach spędzonych w urzędzie na rozmowie z niezwykle urokliwą urzędniczką państwową ,udałam się pospiesznie naprawić ów błąd.

Poniżej zestaw lokat bankowych oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

SKOK Oprocentowanie nominalne Okres lokaty
im. Stefczyka 5,70-6,30 % 12 miesięcy
im. Chmielewskiego 5,40-6,30 % 12 miesięcy
Piast do 6,10 % 12 miesięcy
Nike 6-7,25 % 12 miesięcy
Wielkopolska 6,0-6,4 % 12 miesięcy
Wołomin 6,70-7,20 % 12 miesięcy
Wspólnota 6,50-6,75 % 12 miesięcy
Opolska do 5,10 % 12 miesięcy

Źródło: opracowanie własne na postawie stron w/w instytucji

Wyraźnie widać, iż SKOK-i walczą o klienta dość wysokimi oprocentowaniami. Przedziały oprocentowania wynikają z różnicy ofertowej dla klientów, w zależności od stażu przynależności do SKOK-u. Im dłużej jesteśmy członkiem kasy, tym na większe oprocentowanie możemy liczyć. To dość ciekawe rozwiązanie, gdyż w zwykłych bankach odnosi się czasami wrażenie, iż nowy klient jest lepiej traktowany aniżeli stały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *