Lista 100 najbogatszych Polaków – już w poniedziałek we WPROST

Prawie sto miliardów zł wynosi łączny majątek stu najbogatszych Polaków. Za te pieniądze można zbudować 61 stadionów narodowych albo  2100 kilometrów autostrad. Można kupić też 751 szybkich pociągów Pendolino. Już w najbliższy poniedziałek w tygodniku WPROST – lista „100 najbogatszych Polaków”, edycja 2011.

W ubiegłym roku listę „100 najbogatszych Polaków” WPROST otwierał Jan Kulczyk. W pierwszej trójce znaleźli się również Zygmunt Solorz-Żak i Leszek Czarnecki. Kto w tym roku trafił do setki najbogatszych, kogo na niej brakuje, kto pomnożył swój majątek, a komu fortuna mniej sprzyjała – to wszystko już w poniedziałek we WPROST, w 22. edycji najstarszego polskiego rankingu rodzimych Krezusów i Midasów.

W obecnym wydaniu tygodnika – Lista pretendentów, czyli kto ma szansę zdetronizować tych, którzy od lat zajmują miejsca na podium rankingu WPROST. A wśród kandydatów na najbogatszych m.in. Marcin Iwiński z Optimusa, Piotr Krupa z Kruka, Rafał Styczeń z Internet Investment Fund oraz kilkunastu twórców serwisów i aplikacji internetowych. Czy już niedługo to oni zajmą miejsca na głównej Liście 100 najbogatszych Polaków?

A czego dowiemy się o tych, którzy dzisiaj są w gronie najbogatszych, z rankingu WPROST? M.in. tego, że 10 firm najbogatszych Polaków powstało w garażach. Kilkanaście osób inwestowało dolary i marki zarobione na saksach. Większość najbogatszych nie pracuje w wyuczonym zawodzie – wręcz przeciwnie, zajęli się tym, o czym nie mieli kompletnie pojęcia. Ogrodnik został właścicielem firmy górniczej, fizyk buduje domy i leczy ludzi, germanista sprzedaje cygara, złoto i garnitury, a prokurator  produkuje szyby. Jaki był ich sposób na sukces?

I co jeszcze mozna kupić za 100 000 000 000 zł? A czago na pewno nie da się za tą sumę zrobić (na przykład zbudować 3 000 000 mieszkań)?

Nowy WPROST z Listą 100 najbogatszych Polaków – w kioskach od poniedziałku, 20 czerwca 2011 r. E-wydanie tygodnika – w sobotę o północy. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

Lista 100 najbogatszych Polaków jest publikowana we WPROST od 1990 r. Historyczne zestawienia są dostępne na stronie http://100najbogatszych.wprost.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *