Fenomen zakupów grupowych

Nie od dziś wiadomo, że kupując grupowo, kupujemy taniej. Kilka lat temu to hasło kojarzyło się nam tylko z grupowymi wycieczkami i to najczęściej związanymi ze szkolnymi czy też studenckimi wypadami, względnie z wycieczkami emerytów czy też zorganizowanymi wycieczkami dla pracowników. Dziś, nie musimy już „fizycznie” przynależeć do jakiejś grupy, aby skorzystać z atrakcyjnych zakupów grupowych. Wystarczy tylko łącze internetowe i wykupienie jednego z wielu bonów na usługę czy też produkt, a gdy uczyni tak więcej osób- wszyscy skorzystają ze specjalnej oferty tak samo.

Zapewne nie raz zastanawiałeś się jak zebrać nie małą sumę pieniędzy, aby móc w końcu pojechać na utęsknioną zagraniczną wycieczkę, udać się do znanego ośrodka SPA czy nauczyć się języka obcego, ale zwyczajnie nie było Cię stać na takie„luksusy”. Branie kredytu, aby zapisać się na kurs taneczny stanowiłoby z kolei dla Ciebie „cios poniżej pasa”.

Na szczęście istnieje teraz świetne rozwiązanie, z którego skorzystało i wciąż korzystają miliony użytkowników nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Fenomenalną receptą na tanie wczasy czy też przeróżne kursy są popularne strony internetowe oferujące zakupy grupowe.

Do najbardziej znanych należą m.in.: „Groupon”, „Grupeo”, „HitDeal”, „MyDeal” czy „GoDealla”.

Na wspomnianych stronach internetowych, prawdziwych hitów cenowych znajdziemy bez liku. Minus takich zakupów zdaje się być tylko jeden: ilość bonów zniżkowych na kupno produktu czy też usługi jest często limitowana liczbowo lub czasowo. Najlepsze oferty zdają się „rozchodzić” wręcz jak „świeże bułeczki”, stąd niektórzy „tropiciele” internetowych zniżek muszą nieraz „obejść się smakiem” po wysprzedanej, atrakcyjnej ofercie. Stąd warto, jak najczęściej przeglądać strony z zakupami grupowymi, a przede wszystkim dysponować pewną, odłożoną kwotą na koncie- tak, aby jak najszybciej móc wykupić bon.

Przy zakupach grupowych liczy się szybki czas reakcji. Warto kupować bez zbytniego namysłu, gdyż zazwyczaj bony mają stosunkowo długi czas na ich realizacje. Ponadto, zawsze możemy je komuś sprezentować- z pewnością nikt nie odmówi sobie możliwości zjedzenia za pół ceny w ekskluzywnej restauracji, zwłaszcza jeżeli dostaniemy to od kogoś w prezencie.

Zakupy grupowe mają wiele zalet zarówno dla kupujących jak i sprzedających usługi czy też towary. Dla tych pierwszych to możliwość zapoznania się z produktem, który często byłby dla klienta niedostępny ze względów finansowych. Natomiast, dla sprzedawców jest to możliwość rozreklamowania swoich usług czy towarów.

Przykładowo nabywając bon za 30 złotych o wartości 60 złotych do wykorzystania w restauracji, może okazać się, że w cenę są wliczone tylko potrawy, a napoje czy alkohol oferowane są już po normalnej cenie. Wówczas klient skorzysta najczęściej także z normalnej oferty, na której już zarobi wspomniana restauracja. Ponadto, wiele klientów zakupów grupowych, którzy są zadowoleni przykładowo z oferty salonu kosmetycznego, z chęcią umówi się na kolejną wizytę, ale już po normalnej cenie. Tak więc oferta zakupów grupowych zdaje się być świetnym rozwiązaniem- i to wyjątkowo korzystnym finansowo dla obu stron dokonywanej transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *