Interwencja Bankier.pl: ZUS każe płacić składki z ogromnymi odsetkami

System ubezpieczeń społecznych w Polsce przechodził wiele reform. Mimo to wciąż jest nieefektywny i nie satysfakcjonuje społeczeństwa. Za przykład może posłużyć sytuacja przedsiębiorców, którzy kiedyś wybrali tytuł do ubezpieczenia społecznego z pracy nakładczej, a teraz ZUS każe im płacić zaległe składki wraz z odsetkami.

W ostatnim czasie ZUS znalazł sposób na podreperowanie swoich finansów poprzez doprowadzenie do bankructwa grupy przedsiębiorców korzystających w latach 2005 – 2009 z możliwości wyboru tytułu do ubezpieczenia społecznego.

Od pewnego czasu ZUS kwestionuje umowy nakładcze twierdząc, że służyły one tylko omijaniu prawa, że wszystkie były zawierane fikcyjnie, bo dorabiając mniej niż 50 proc. najniższego wynagrodzenia (np. kwoty 30 zł) nie miało to wpływu na poprawę finansową przedsiębiorcy. Stąd nasuwa się wniosek, że wszyscy, którzy dorabiali to oszuści i kombinatorzy. Oczywiście sądy stają po stronie ZUS.

Dlaczego ZUS po raz kolejny doprowadza określoną grupę przedsiębiorców do bankructwa? Czy Zakład chce zemsty na przedsiębiorcach za to, że nie zamknęli wcześniej swoich firm? Komu i czemu  ma służyć ta akcja?

Więcej na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Interwencja-Bankier-pl-ZUS-kaze-placic-skladki-z-ogromnymi-odsetkami-2398412.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *