Małe, kobiece biznesy? Zobacz, jak możesz dorobić robiąc to, co kochasz!

Małe, kobiece biznesy? Zobacz, jak możesz dorobić robiąc to, co kochasz!

Praca po godzinach, która daje prawdziwą satysfakcję? Zmęczone, ale szczęśliwe Polki odkrywają swoje talenty i to, jak na nich zarabiać. Zobacz, które z weekendowych pasji mogą przerodzić się w dodatkowe źródło dochodów.

Ruch to zdrowie… i pieniądze.
Chcąc zadbać o swoją kondycję wiele kobiet regularnie korzysta z zajęć fitness. Zumba, pilates, TBC – niektóre bywalczynie klubów ćwiczą nawet 3-5 razy w tygodniu. Efekt? Znają kroki na pamięć i często mają więcej inwencji albo energii do ćwiczeń niż same instruktorki. A koszt zrobienia uprawnień może się zamknąć w 1500 zł. Nie pozostaje nic innego jak znaleźć klub, który szuka zapalonej instruktorki i zamiast płacić za swoje zajęcia, zacząć na nich zarabiać.

Dobry przepis na wagę złota.
Gotujące panie coraz częściej ujawniają swoje talenty na blogach i video blogach. A witryny, które mają najwięcej wejść mogą liczyć na dochód z reklam. Nie wspominając już o tym, że droga od blogerki do celebrytki jest czasem zaskakująco krótka i najbardziej charyzmatyczne gospodynie mogą liczyć na propozycje od wydawnictw i producentów programów telewizyjnych.

Paznokcie jak od kosmetyczki?
Wiele kobiet odkryło swoją pasję w sztuce dekorowania paznokci, a ponieważ zabiegi manicure w salonach kosmetycznych kosztują od 50 do 150 złotych o chętne na zabieg w wersji domowej nie trudno. Koszt inwestycji to lampa (od 50 do 500 zł), odpowiednie żele i oczywiście lakiery. Żeby uniknąć dezynfekcji metalowych sprzętów klientki mogą przynosić własne przybory. Biznes może nie należy do szalenie dochodowych, ale ma swoje pasjonatki.

Handmade się sprzedaje.
Nie wszyscy, którzy postanowili z niego żyć, osiągnęli spektakularny sukces na rynku, ale niektórym się udało, a wielu skutecznie dorabia. Przede wszystkim na ręcznie robionej biżuterii, ceramice, sztuce użytkowej, odzieży, obuwiu, zabawkach dla dzieci. Zamiast strony internetowej – fanpage na Facebooku, zamiast niedocenianych prezentów dla rodziny – cenne i unikalne przedmioty, za które polscy konsumenci są skłonni uczciwie zapłacić.

Małe kobiece biznesy to świetny sposób na to, by dorobić po godzinach robiąc to, co się kocha. Czasem profesjonalne podejście wymaga inwestycji, ale dobrze wydane pieniądze szybko się zwracają.

Artykuł powstał przy współpracy z www.pozyczkomat.pl

23 comments

 1. Myślę, że handmade i robienie paznokci czy zajęcia fitness można traktować jako zajęcia dodatkowe. No chyba że już mamy stałych klientów i takie zamówienia na robótki co pozwoli nam się utrzymać.
  „Człowiek bez pasji umiera szybko.”

 2. Jest moda na hand-made i te firmy w domowych zaciszach będa powstawać. Najlepsze jest to, że w dobie internetu, fejsbuka, i innych mediów społecznościowych jest to szansa dla kreatywnych i pomysłowych ludzi na dorobienie paru złotówek łącząc (niejednokrotnie) pasję z możliwością zarobku właśnie.

 3. Generalnie jest tak, że w tej chwili bez żadnych problemów można dorobić sobie parę stów kosztem kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkunastu, godzin w miesiącu. Jest takich ofert na wyciągnięcie ręki – masa. Uważać jednak trzeba na oszustów. Dwa razy, ale to kilka lat temu, zostałem nabity w butelkę otrzymując różnego rodzaju pakiety startowe, które nie miały żadnej wartości.

 4. Świetne , nowoczesne podejście. Prowadząc takie biznesy można wiele dorobić, wystawiam przedmioty na aukcje „produkowane” przez moją lubą, co naprawdę jest pracochłonne ale bardzo opłacalne.

 5. Na pewno wielką frajdą jest realizowanie swoich pasji przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy. Do wszystkiego trzeba mieć jednak odpowiednie podejście, trochę szczęścia i, bądź co bądź, żyłkę marketingowca. Niestety, bez autoreklamy raczej nie osiągnie się sukcesu.

 6. Rzeczywiste w internecie można znaleźć teraz wszędzie takie „kobiece biznesy”, szczególnie tutaj ostatnio jest popularne decoupage dla Pań.
  Widać to np. w popularnych kategoriach allegro.

 7. Fajnie działa też zarabianie w internecie na blogach. Jest jednak warunek: nie można zakładać bloga dla zarobku. Najpierw blog, potem zyski. Inaczej stracimy zapał po miesiącu pracy jak nic nie zarobimy, a miesiąc to już dużo i zawsze o miesiąc bliżej celu 🙂

 8. Moja narzeczona właśnie dorabia sobie na wykonywaniu paznokci. Nie wychodzi na tym najgorzej. Przez 2 miesiące jest w stanie zarobić około 800zł. Całkiem dobry zarobek jak na pracę bez starania się o klienta.

 9. Wszystko wygląda pięknie, tylko że nie do końca. Żeby taką działalność założyć, to trzeba przejść sporo formalności i mieć trochę pieniędzy na start. Wlicza się tu zakup sprzętu, marketing, reklama itp. No i należy mieć też szczęście, gdyż bez tego to już w ogóle ciężko wystartować.

 10. Ciekawe podejście. Wiele osób nie uświadamia sobie, że swoje pasje może przełożyć na źródło utrzymania. Wystarczy tylko zastanowić się, w czym tak naprawdę czujemy się najlepiej, czego nam brakuje, aby robić to jeszcze lepiej i zacząć działać.

 11. Fajny materiał, w ogóle ostatnio jest ogromne boom na własne biznesy kobiet np. na macierzyńskim. Wszystkim życzę powodzenia i odwagi do tego kroku, ale pamiętajcie by nie tracić rozsądku. Niestety znam kilka historii, kiedy to założenie sklepu internetowego samo w sobie nie wystarczyło. Musi być dobry i przemyślany biznes plan, który zadziała w realu, a nie tylko stworzony na potrzeby wniosku o dotację.

 12. Ja właśnie zapisałam się na kurs robienia paznokci i prawie kończę mam zamiarr robić paznokcie w domu mam nadzieje że coś dorobie 🙂

 13. Każdy z nas jak ma tylko taką możliwość powinien zarabiać na swojej pasji. Często się zdarza że wykonujemy zupełnie inny zawód niż byśmy chcieli, zupełnie różny od tego w czym tak naprawdę jesteśmy dobrzy. Pamiętajcie o tym,że z pasji się rodzą wielkie biznesy, a co z a tym idzie wielkie pieniądze.

 14. Obecnie jest dużo fajnych i dobrze prosperujących biznesów. MLM też jest dobrym i ciekawym rozwiązaniem. Wiadomo na efekty trzeba poczekać jak każdy biznes i ten trzeba rozwijać ale z czasem może on nam przynieśc całkiem pokaźne sumy do naszego portfela 😀

 15. Mam znajomą która właśnie dorabia sobie przez szydełkowanie i robótki na drutach. Zawsze kilka złotych wpadnie co miesiąc. A potrafi już zrobić praktycznie wszystko. Takie prace dodatkowe to zawsze coś dużo bardziej pożytecznego niż siedzenie przed telewizorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *