Ranking bankowych kont studenckich

Wielu studentów często staje przed trudnym wyborem w swoim życiu studenckim – wyborem konta bankowe. Zazwyczaj nie zwracają oni uwagi na wszystkie niuanse oferty, a wybierają te, które są najtańsze lub najpopularniejsze. Ten ranking ma za zadanie pomóc wszystkim zainteresowanym studentom w odpowiednim wyborze konta bankowego. Znajdą się tutaj wszystkie konta bankowe dla studentów godne polecenia.

Przy wyborze konta bankowego należy zwrócić przede wszystkim uwagę na:

  • ilość dostępnych bankomatów dla użytkownika
  • opłaty za przelewy
  • minimalne, comiesięczne wpłaty na konto
  • opłaty za wydanie karty płatniczej
  • opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku

KONTO LUBIĘ TO! – BANK BPH
Jeśli chodzi o opłaty w przypadku tego konta, to rzeczywiście jest co lubić – w zasadzie koszty będziemy ponosić jedynie za posiadanie karty (6 zł), lecz tylko wtedy gdy nie zrealizujemy przynajmniej czterech transakcji w ciągu miesiąca. Bardzo ciekawym faktem okazuje się brak opłat za prowadzenie rachunku, za zlecanie spłaty kredytu w tym banku, za doładowanie telefonu, a również za przelewy krajowe w złotkówkach. Wyjątkiem są tutaj przelewy na własny rachunek, na przykład na konto związane z prowadzoną przez nas działalnością. Kartą, jaką można otrzymać w tej ofercie jest VISA payWave. Pozwoli nam ona na korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz na realizowanie transakcji zbliżeniowych. Przy założeniu konta „Lubię to!” można liczyć również na ciekawe bonusy, jakim jest na pewno „Kulturalne 5%”. Polega on na tym, że jeśli często chodzimy do kina, teatru, księgarni czy też restauracji, możemy liczyć na zwrot środków do trzydziestu złotych co miesiąc. Promocja ta jest jednak limitowana i trwa do grudnia bieżącego roku. Po założeniu konta, będziemy mogli również na bieżąco kontrolować wydatki dzięki specjalnemu Systemowi Internetowemu „Sez@m”. Jest on dostępny przez telefon oraz w każdym oddziale Banku BPH. Można zdecydować się również na powiadomienia drogą SMS lub mailową.

KONTO NR 1 – BANK BGŻ
Wydanie karty płatniczej jest bezpłatne w tym przypadku, lecz jej używanie już nie. Stanie się tak po ukończeniu 26 lat, gdy w ciągu cyklu rozliczeniowego nie uda nam się dokonać transakcji za łączną sumę minimum 300 zł. Po otrzymaniu takiej karty jest się zwolnionym z miesięcznej opłaty za korzystanie z konta. Zatem kiedy natrafimy na opinie, że nie ma w tej ofercie żadnych opłat za korzystanie z karty, to można uznać, że wypowiadali się w taki sposób studenci, bo oni rzeczywiście nie ponoszą takowych opłat. Przelewy zewnętrzne przez internet są natomiast w każdym przypadku bezpłatne. Do dyspozycji otrzymujemy wszystkie bankomaty w Polsce. Aby wpłacić środki na konto należy udać się do placówki banku BGŻ. Opłata za zasilenie konta będzie wynosić tylko 6 złotych. Korzystając z karty płatniczej można dołączyć do konkursu MasterCard PayPass. Szanse na wygraną zwiększają się z każdą kolejna transakcją przy użyciu karty zbliżeniowej paypass. Ponadto korzystając z tej karty i robiąc zakupy w sklepach, które są oznaczone logiem MasterCard, będzie można wypłacić w punkcie z konta nawet do trzystu złotych. Zasady korzystania z konta ulegają zmianie po ukończeniu 26 lat. Do opłat dochodzi płatność za kartę oraz utrzymanie konta staje się bardziej kosztowne, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z tabelą prowizji i opłat, jak takie zmiany się wówczas kształtują.

KONTO 360 STUDENT – BANK MILENIUM
Konto studenckie od Banku Milenium oferuje bardzo korzystne warunki współpracy. Konto jest dostępne od 18 roku życia, a opłat nie ponosimy za: prowadzenie konta, wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, kartę do konta (warunek wykonania jednej transakcji w ciągu miesiąca) oraz dostęp do konta przez telefon i internet. Konto okazuje się bardzo interesujące i opłacalne. Nie zapłacimy za wydanie karty, a miesięczna opłata za korzystanie z karty może wynieść jedynie 4 zł (tylko wtedy, gdy ani razu w wyznaczonym cyklu rozliczeniowym nie dokonamy nią transakcji). Przelewy zewnętrzne (przez internet) są kompletnie bezpłatne. Bank Millennium wprowadził zupełnie nową na rynku usługę, umożliwiającą przelewanie środków na telefon bądź e-mail. Nie ma za nią żadnych opłat. Gdy zechcemy dokonać przelewu w oddziale to będziemy musieli już zapłacić 8 zł. Aby korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce trzeba dokonać minimum jednej transakcji w ciągu miesiąca. Trzeba pamiętać o tym, że jest to konto dla studentów, więc po ukończeniu dwudziestu siedmiu lat, zobowiązanym jest się do zmiany konta.

KONTO ONLINE – EUROBANK
Comiesięczna opłata za konto może wynosić 0 zł w przypadku, gdy na konto każdego miesiąca wpłynie kwota nie mniejsza niż tysiąc pięćset złotych. Ponadto średnie saldo musi wynieść minimum piętnaście tysięcy złotych. Konto powinno być też używane do spłacania rat kredytu wziętych w banku na kwotę nie mniej niż tysiąc pięćset złotych. Trzeba posiadać jeszcze kartę kredytową i zrealizować za jej pomocą minimum trzy transakcje bezgotówkowe w ciągu miesiąca. Musi zostać też przyznany limit kredytowy, jaki wynosi pięćset złotych lub więcej. Jest to multum warunków, które trzeba spełnić aby pozbyć się comiesięcznej opłaty. Za wydanie karty płatniczej nie poniesiemy żadnych opłat. Za kartę Visa Electron trzeba zapłacić 3, 45 zł a za kartę MasterCard Debit 3, 95 zł w przypadku, gdy transakcje w ciągu miesiąca wyniosą łącznie mniej niż 200 zł. Przelewy zewnętrzne, jakie będziemy zlecać online, są całkowicie darmowe. Opłata za wykonanie przelewu w oddziale wynosi 7 zł. Darmowe wpłatomaty do dyspozycji to te należące do Eurobanku. Za wpłatę środków w placówce zapłacimy 0 zł. Użytkownicy takiego konta mogą liczyć na różne promocje i bonusy chociażby uczestnicy programu „Kupujesz – Zyskujesz” mogą liczyć na pół procentowy zwrot kwoty od każdej transakcji bezgotówkowej wykonanej za pomocą karty debetowej.

EKONTO MOBILNE DLA STUDENTA – MBANK
eKONTO w mBanku to najtańsze konto internetowe w rankingu Gazety Prawnej. Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe. Nie ma wymaganej minimalnej i regularnej wpłaty. Przelewy wykonujemy za darmo, lecz chcąc przelać środki za pośrednictwem placówki mBanku, będziemy musieli ponieść koszt w wysokości ośmiu złotych. Mamy do dyspozycji wysokie oprocentowanie wkładów. Otrzymujemy bezpłatną kartę debetową przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie). Wypłat możemy dokonywać z ponad 7 800 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S. A., Planet Cash – 0 zł. Konto w mBanku jest więc praktycznie bez opłat. Do dyspozycji mamy internetowy panel do wykonywania przelewów i zarządzania finansami. Możemy tego dokonywać również za pośrednictwem telefonu.

PODSUMOWANIE
Podsumowując wszystkie za i przeciw najbardziej opłacalnym kontem okazuje się Konto 360 Student Banku Milenium. Nie nadwyręża portfela, co jest ważne w tak młodym wieku jakim jest wiek studencki. Konto możemy już założyć po ukończeniu 18 roku życia. Do dyspozycji mamy aplikację mobilną na telefon i internetowy system zarządzania płatnościami. Inne banki i ich oferty wymienione w tym rankingu również zasługują na polecenie i w niektórych kwestiach są korzystniejsze niż konto Banku Milenium, jednak obiektywnie patrząc to konto 360 Student będzie jednym z najlepszych dla młodego człowieka, wchodzącego w dorosłe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *